Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281

Člověk míní, osud mění!

Člověk míní, osud mění!

Každý z nás máme sny, že mám pravdu? Sníme, co bychom chtěli dělat, dokázat, ale málo komu se sny úplně splní. Mé sny byly, ale na dosah, vítězil jsem, vyhrával amatérské Mistrovství ČR, Mistrovství Evropy, Mistrovství světa, Mr. Universe, stal jsem se profesionálem. Měl jsem v profi táboře obrovské plány a sny a měl jsem docela dobře i našlápnuto. Nominoval jsem se jako vůbec první Čech národností na nejprestižnější profesionální kulturistickou soutěž Mr. Olympia, ale osud zdá se, má velmi krutý zvyk, srážet nás na kolena, právě v době, když jsme na vrcholu.


Přesně to mi život připravil. Měl pro mě nalinkován úplně jiný osud, než jsem si snil a plánoval. Místo výstupu na vrchol mě tvrdě srazil dolů.

 

 

 

Velké zdravotní problémy mě začaly pronásledovat v koncích přípravy již jako amatéra a začaly se stupňovat a zesilovat, když jsem měl velmi dobře našlápnuto i jako profesionál. Jaké problémy to přesně byly, se dočtete v mé knize Vyhrát nebo zemřít.

 

Pro kulturistiku musíte mít nejen geneticky předpoklady, ale musíte mít i velmi odolné tělo i orgány, a já bohužel neměl ani jedno, ale o to více jsem měl oproti ostatním obrovskou vůli a odhodlání.

 

Zdraví mě zradilo v době, kdy jsem se dostával na ten nejvyšší vrchol kariéry. Byl jsem v kulturistických kruzích velmi populární, měl jsem velké sponzory a mohl jsem ještě dokázat velké věci.

 

Ale jak již jsem psal, v knize osudu, to bylo psáno jinak. Jedno velké pozitivum to přeci, ale jen mělo. Bůh mi jen pohrozil, ale nezničil mě, i když jsem to měl za sekundu dvanáct. Hodně jsem se z toho poučil a své odhodlání a vůli, kterou jsem dával do kulturistiky, teď budu dávat do projektu PCBF - Čistě s PeVanem.

 

V projektu budu chtít přesvědčit a ukázat mladým nadšencům kulturistiky nejen na mém příběhu, že kulturistická příprava může skrývat i obrovská nebezpečí. Kulturisté se o problémech, které v souvislosti s kulturistickou přípravou prodělali, bojí mluvit, stydí se za to, a to já změním. Budu na rovinu mluvit, jaké jsem měl problémy já v souvislosti s kulturistikou. Budu se snažit některé kulturisty, fitnessáky a fitnessky přesvědčit, aby se s Vámi o své příběhy podělily, a tím varovali mladé nadšence tohoto sportu, že anabolika a ostatní doping s sebou nesou obrovské riziko. Většina si totiž myslí, že „bobky“ (steroidy) jsou bez jakéhokoliv rizika, protože je nikdo nezmiňuje, nevaruje před nimi, ale to je obrovský omyl, jsou velmi nebezpečné. Neznám snad jediného špičkového kulturistu, s kterým jsem měl možnost soutěžit, že by neměl nějaké velké zdravotní problémy v souvislosti s kulturistickou přípravou. V knížce Vyhrát nebo Zemřít se i objeví tabulka, které kulturistické hvězdy museli obětovat svému snu to nejcennější, a to svůj život!!!

 

Projekt PCBF pomalu, ale jistě začíná být i úspěšným. Prvním obrovským úspěchem bylo, když jsem otevřel ve čtvrtek po půlnoci email a přečetl si, že PeVan Clean Cup je svazem SKFČR zařazen do oficiálního kalendáře podzimních soutěží. Co je PeVan Clean Cup? V jednom z příštích článků se to přesně dozvíte, co je PeVan Clean Cup - Be strong & clean za soutěž.

 

Vím, že jsem se tímto projektem vydal na nelehkou cestu, ale já jsem vždy byl trošku jiný a pořád asi trochu jiný jsem, do čeho by se ostatní báli jít, já se vrhám po hlavě.

 

Vím, že mě teď ze začátku budou brát kulturisté, fitnessáci, ale i fitnessky, jako ničitele tohoto sportu, ale časem většina pochopí, že je tomu naopak, že chci kulturistice a fitness pomoci zachránit ji před úplnou neúctou široké veřejnosti, která při otázce jaké má mínění, co ji prvně napadne, když se řekne slovo kulturistika? Hodně z lidí Vám odpoví, že si představí velké svaly a steroidy, bez kterých by je neměly, a dost často jsem se setkal ještě s přirovnáním, že nemají žádný rozum. Párkrát se mi i stalo, když mi lidé říkali: „Na to, že jsi kulturista, jsi docela normální.“

 

Aby byl PeVan Clean Cup úspěšný, musí mladé něčím nalákat, a čím myslíte? No jasně, přeci tím, že budou závody hodně dobře dotovány. A s tím mi v prvním ročníku pomůže www.silmet.cz, www.aveoengineering.com, a plně věřím v to, že se najdou ještě další sponzoři, kteří se budou velmi rádi sponzorsky podílet na této, pro kulturistiku velmi průlomové soutěži.

 

Sledujte http://www.petrvanis.cz/cz/blog.html a https://www.facebook.com/Petr-PeVan-Vanis-IFBB-Pro-201843136557765/ kde Vás budu o všem informovat.

 

Petr PeVan Vaniš

Zpět na blog...
Všechna práva vyhrazena ©2021 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius