Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281

Čistě s PeVanem


Čistě s PeVanem - PCBF (PeVan Clean Bodybuilding and Fitness)

 

 

Projekt Čistě s PeVanem – PCBF se zaměřuje hlavně na mladé nadšence kulturistiky a fitness, a pak i na jejich rodiče. Ptáte se, proč rodiče? Odpovím vám takto: „Jsem také rodič jako mnozí z vás. Zajímá mě, co moje děti dělají. Mám o ně strach. A jestli se vaše děti rozhodly pro kulturistiku nebo fitness, tak není žádná záruka, že budou v bezpečí. Kulturistika a fitness jsou plné anabolik a dalšího dopingu. V dnešní době je tolik veřejně dostupných informací a návodů na to, jak dopovat. Je to jedna velká hrůza a současná mladá generace si myslí, že to bez dopingu prostě nejde. Je to stále horší a horší - co mám možnost vidět na sociálních sítích nebo slyšet v posilovnách, mají s dopingem zkušenosti již náctiletí.

 

Přiznávám, na tu nejvyšší úroveň se v kulturistice bez dopingu asi nelze dostat. To však přesně nezjistíme, protože na velkých mezinárodních závodech (i na té nejvyšší soutěži Mr. Olympia, která je snem každého nadšence kulturistiky) či v kategoriích physique nebo bikini fitness se dopingové testy nedělají. Je to velmi smutné, když ani na té nejvyšší úrovni dopingové testy nejsou, ale je tomu tak. Dovedete si představit, že by testy nedělali na olympijských hrách? Já tedy nedovedu. Pohybuji se v kulturistice a fitness čtvrtstoletí, takže vím, o čem mluvím a vím, jak to zde chodí. Moji rodiče nesouhlasili, abych kulturistiku dělal. Měli o mě strach a jejich strach byl nakonec oprávněný. Měl jsem ale nakonec to obrovské štěstí, že jsem vyvázl bez většího omezení na životě.

 

O všem, čím jsem si v kulturistice prošel, se dočtete v knížce VYHRÁT nebo ZEMŘÍT. Po přečtení knihy se určitě nebudete divit, že vznikl projekt PeVan Clean Bodybuilding and Fitness – PCBF, ve kterém chci nabádat mladé nadšence kulturistiky a fitness, aby svůj milovaný sport dělali čistou cestou bez dopingu, a tím je ochránit od případných zdravotních problému. V kulturistice jsem si šel hodně tvrdě za svým snem, teď půjdu minimálně se stejným úsilím do PCBF.

 

Součástí projektu budou osvětové semináře proti dopingu, tréninkové kempy, výživové semináře, diagnostika pohybového aparátu, sestavení tréninkových, objemových, tvarovacích a dietních plánů, plánů na doplňky výživy atd. Vyvrcholením projektu bude v každém roce bohatě dotovaná soutěž PeVan Clean Cup, kde bude provedeno minimálně 10 dopingových testů.

 

Zaujal Vás projekt Čistě s PeVanem – PCBF? Požádejte o bližší info.

 

Mějte vůli a jděte si za svým snem. V první řadě ale myslete na svoje zdraví. Bez toho se nikam nedostanete. Dělejte kulturistiku a fitness s velkým rozumem!“.

 

Petr PeVan Vaniš

 

 

 

PCBF


Všechna práva vyhrazena ©2018 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius