Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281
Navigace: Domů > Čistě s PeVanem > O projektu

Čistě s PeVanem


aneb projekt za očištění mládežnické a kondiční kulturistiky a fitness

 

 

Sotva byste našli sportovní odvětví, kterému se vyhnuly aféry s užíváním zakázaných látek. Smutnou královnou v oblasti dopingových skandálů je kulturistika, která v počtu odhalených případů převyšuje ostatní sporty mnohonásobně. S danou statistikou souvisejí i další otřesné skutečnosti, totiž že v kulturistice a fitness se vyskytuje doping v obrovském rozsahu i na kondiční úrovni, a dokonce mezi mladými, často „náctiletými“ nadšenci pro kulturistiku.

 

Projekt Čistě s PeVanem má ambici tyto hrozivé údaje změnit; zredukovat seznam dopujících mladých kulturistů a fitness nadšenců, jak to jen půjde.

 

Kulturistika mládeže a úrovně fitness má přinášet radost ze cvičení a formovat zdravé tělo, ne představovat činnost, která lidský organismus vede do záhuby a systematicky ho ničí. Důkazem jsou rok co rok předčasné úmrtí vrcholových závodníků. Otřesné jsou i počty dopujících nezletilých kulturistů.

 

Vím velice dobře, o čem je řeč, prožil jsem sice úspěšnou sportovní kariéru, ale za cenu toho, že jsem se sám ocitl na hraně života a smrti. Svůj příběh kulturisty a jeho slasti i strasti jsem popsal v biografické knize Vyhrát nebo zemřít, na níž jsem pracoval s novinářem a komentátorem Tomášem Klementem. Po přečtení knihy se jistě nebudete divit tomu, že vznikl projekt Čistě s PeVanem, ve kterém chci mladým nadšencům kulturistiky a fitness ukázat cestu k tomu, jak provozovat svůj milovaný sport čistě bez dopingu, a ochránit je tím před hrozbou vážných zdravotních problémů či nenávratně poškozeného zdraví.

 

Kniha Vyhrát nebo zemřít

 

V projektu Čistě s PeVanem se budeme zaměřovat na následující aktivity a oblasti:

 

1) Antidopingová osvěta. Přednášky na základních, středních a vysokých školách, ve fitness centrech či dětských domovech o problematice a nebezpečí dopingu.

 

2) Školení trenérů mládeže. Školení a pořádání osvětových seminářů, jejichž součástí budou tréninky s úspěšnými naturálními sportovci, odborné přednášky o stravě, doplňcích výživy a nebezpečí užívání anabolických steroidů.

 

3) Natáčení rozhovorů. Respondenty interview budou sportovci, kteří mají vinou užívání nedovolených podpůrných prostředků zdravotní problémy. Dále povedeme rozhovory s osobnostmi z oblasti protidrogové problematiky, s lékaři, odborníky a představiteli ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kteří se zabývají problematikou dopingu, genetiky a výživy.

 

4) Pořádání soutěží. Organizace a pořádání kondičních a mistrovských naturálních závodů mládeže v kulturistice a fitness se zaměřením zejména na kategorie dorostu a juniorů a na kondiční úroveň.

 

5) Podpora talentů. Pomoc sociálně slabším mládežnickým talentům prostřednictvím trenérské péče a materiální podpory.

 

6) Vzdělávání mládeže. Osvěta a vzdělávání sportovní mládeže a její vedení ke zdravému životnímu stylu, pohybu a základním stravovacím návykům. Odrazovat mládež od užívání dopingu a jiných drog.

 

7) Podpora soutěží. Kulturisté jsou sportovci, a tak jsou soutěživí, milují závody, rádi prezentují své tělo čili výsledek tvrdé a dlouhodobé dřiny. A proto je důležité podporovat pořadatele soutěží Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Projekt Čistě s PeVanem bude svou podporu nabízet formou příspěvků a poskytováním cen pro závodníky a rovněž i spoluúčastí na hrazení dopingových testů na soutěžích mládeže.

 

Věnujte se kulturistice a fitness s rozumem. Pamatujte, že na prvním místě stojí vaše zdraví, bez něj ničeho nedosáhnete.

 

Za projekt Čistě s PeVanem

Petr PeVan Vaniš

 

 

 

Čistě s PeVanem


Všechna práva vyhrazena ©2021 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius