Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281

Ať žije nový král!

Ať žije nový král!

V pátek 30. 3. 2018 proběhla valná hromada SKFČR, na které byl zvolen nový prezident. Stal se jím Tomáš Bureš, jedna z největších legend české kulturistiky. S Tomášem jsme toho společně hodně prožili. Některé naše příhody najdete v mé knize VYHRÁT nebo ZEMŘÍT.


Tomáš byl mým konzultantem, teamovým kolegou a kamarádem, ale v současné době jsou naše vztahy na bodu mrazu. Začalo to tím, že mi po mých problémech na závodech v letech 2010 až 2011, a po mém odstoupení z Mr. Olympia 2012, na kterou jsem se nominoval, jako vůbec první Čech, řekl, že již na to nemám, a to neunesla má ješitnost. Určitě bych Vás zajímalo, jaké problémy to byly, že mám pravdu? Nebojte, v říjnu si vše přečtete v mém pravdivém knižním příběhu. Řekl jsem si, že s trenérem, který mi už nevěří, nemohu nadále spolupracovat. Dalším problémem rozpadu kamarádství bylo, když jsem veřejně napsal, čím se někteří naši špičkoví kulturisté živí. To se mu nelíbilo, ač se jim sám, jestli si dobře pamatuji, hodně posmíval. Ale pravda, nikdy s tím nešel na veřejnost. Co myslíte, má se na to poukazovat nebo ne? Můj názor je takový, že ano, protože to kulturistice a fitness před veřejností velmi škodí. Když se o tom bude více mluvit, jistě to od toho mnohé odradí. Jeden z příštích příspěvků v mém blogu bude právě o tom, jak mnoho kulturistů ukazuje a nastavuje svůj vypracovaný gluteus trochu jinak orientovaným fanouškům kulturistiky. Máte se na co těšit. Hlavním důvodem rozpadu našeho přátelství dle mého nastal, když se dozvěděl o mé knížce. Od té doby mě sotva pozdraví.

 

Na sociálních sítích jsem si přečetl, že Tomáš bude jen figurka. Co Vy na to, bude tomu tak? Sám jsem hrozně zvědavý, jak bude fungovat jako prezident. Podle mínění na Facebooku není funkcionář. Ale já si myslím, že je velký dříč. A pokud dostane šanci, věřím, že se ve velkého funkcionáře vypracuje. Bude na to mít čtyři roky a my uvidíme, jestli se z něj stane velký prezident nebo bude jen divadelní loutka.

 

Na valné hromadě jsem nebyl, a neslyšel jsem na vlastní uši, co tam kdo říkal. Sociální sítě jsou plné proslovů a plivanců na toho či onoho, ale pravda je, že na každém šprochu pravdy trochu. Prý tam svaz „brečel“, že nemá žádné dotace. Na druhou stranu se ale chlubili, jak velkým tempem narůstají řady závodníků, tak jakto, že nemají dotace, když jim závodníci přibývají jak houby po dešti? Protože zapomněli zmínit kolik je pozitivních dopingových nálezů. Každý čtvrtý testovaný má pozitivní výsledek! Pokud se toto nezlepší, nemohou ve svazu na dotace ani pomyslet.


PCBF

 

V projektu PCBF, který se naplno rozjede v říjnu 2018, po křestu mé knihy VYHRÁT nebo ZEMŘÍT, budu bedlivě monitorovat, jak se v SKFČR staví k dopingu, a to hlavně u mládeže. V případě nedostatků na to budu tvrdě poukazovat, a tím svazu pomáhat, aby zase dostával více peněz. Třeba se i podaří dosáhnout na dotační peníze pro mládež. Jak jsem se již zmiňoval, s Tomášem Burešem jako novým prezidentem SKFČR, jsou v současné době naše vztahy dosti chladné a skoro spolu nemluvíme, tak snad to se zase změní. Alespoň v tom, že si budeme dopisovat. První naší korespondencí bude to, že jeho a svazové činovníky požádám, aby projekt PCBF - PeVan Clean Bodybuilding and Fitness vzali pod křídla svazu, a tím splnil PeVan Team podmínky dopingové agentury. S tou mám předběžnou dohodu, že když bude projekt pod svazem, který uznává mezinárodní dopingový kodex, udělá tři sponzorské dopingové testy na soutěži PeVan Clean Cupu. Určitě se ptáte, co je to PeVan Clean Cup, že? Bude to soutěž pro kondiční závodníky kulturistiky, bikini fitness a Physique, kteří chtějí svůj milovaný sport dělat čistou cestou. Soutěž bohatě podpoří mí sponzoři Silmet. Aveo Engineering dále MÚ Sedlčany, PeVan Nutrition, PeVan Fashion, a již jsem předběžně domluven s dalšími. Plně věřím v získání ještě dalších sponzorů. Možná řeknete, že SKFČR pořádá kondiční závody, kterých se mohou účastnit kondiční cvičenci, tak proč s tím přichází i PeVan Team. Určitě se mnou ale souhlasíte, že na těchto závodech by neměli být nadopovaní soutěžící. Dle mého tomu tak není, a když tam výjimečně zavítá dopingová agentura, tak tam zapříčiní obrovské zděšení. Následné pozitivní testy z těchto závodů mi dávají za pravdu. Najdou se i tací, kteří jsou na těchto kondičních závodech čistí, ale ve většině případů nemají šanci uspět. Právě pro ně chci udělat opravdu čisté kondiční závody, kde všichni závodníci přivítají dopingové komisaře s otevřenou náručí. Opakuji, dopingová agentura přislíbila, že nám sponzorsky udělá tři dopingové testy a PeVan Team zaplatí minimálně dalších sedm. Tímto projektem se budeme snažit kulturistiku a fitness před širokou veřejností očistit.

 

Jsem velmi zvědav, jak naše první korespondence s Tomášem dopadne. Zdali Vás to také zajímá, tak sledujte Blog Petra PeVan Vaniše na www.petrvanis.cz, kde se v nejbližší době dozvíte, jestli svaz vzal pod svá křídla projekt PCBF nebo ne. Jestli se to nepodaří a nedomluvíme se, nedá se nic dělat. Já, ale budu stále práci svazu sledovat, a pokud se mi nebude líbit postoj Tomáše a SKFČR k dopingové problematice, hlavně u mládeže, možná nastane za čtyři roky situace z dob, kdy jsme se s Tomášem za naší soutěžní éry potkávali v souboji o absolutního vítěze jako soupeři. S tou změnou, že nebudeme proti sobě jako kulturisté, ale tentokrát jako kandidáti při volbě prezidenta svazu SKFČR.

 

Petr PeVan Vaniš

Zpět na blog...
Všechna práva vyhrazena ©2021 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius