Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281

VYHRÁT nebo ZEMŘÍT

VYHRÁT nebo ZEMŘÍT

Vítám Vás na blogu Petr PeVan Vaniše na zrenovovaných webových stránkách www.petrvanis.cz. Určitě se mnou budete souhlasit, že první příspěvek, který se zde objeví, musí být o mé biografické knize s pracovním názvem VYHRÁT nebo ZEMŘÍT. Mnoho lidí se na knížku velice těší a nemohou se dočkat. Ale je i mnoho těch, kteří se modlí k „tomu nahoře“, ať se ještě stane zázrak a kniha nevyjde. Pro první skupinu mám radostnou zprávu, vydání se blíží. A pro druhou skupinu, máte ještě chvilku času. Kniha, na které jsem spolupracoval s novinářem a moderátorem Tomášem Klementem, vyšla v říjnu 2018.


Víte, proč se mého životopisu někteří bojí? Protože to bude pravdivý příběh bez jakéhokoliv tabu, budu mluvit zcela bez pozlátka. Jak to v kulturistice chodí, co vše musí kulturista podstoupit, aby se dostal až na nejvyšší Olymp, který v kulturistice existuje, a tím je profesionální Mr. Olympia.

 

Jak jsem se již zmínil, kniha má zatím pracovní název VYHRÁT nebo ZEMŘÍT, ale jsou ve hře ještě další návrhy, a ani obálka nemá konečnou podobu. U názvu knihy je ve hře asi ještě varianta pěti návrhů a pravděpodobně se název změní. Obálka pravděpodobně dozná již jen kosmetických změn.

 

Hodně dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli biografii napsat či nenapsat. Trvalo mi to tři roky, než jsem se rozhodl. Určitě se ptáte, proč jsem o tom tolik přemýšlel a možná se Vám zdá, že tři roky přemýšlení jsou strašně dlouhá doba. I teď jsou chvíle, kdy si říkám, že jsem to neměl napsat, ale po chvilce přemýšlení si vždy řeknu, dobře, že jsem to udělal.

 

Stále vám tedy jistě vrtá hlavou, proč tolik přemýšlení, co v knize bude tak hrozného. Někteří z Vás si třeba i řeknou, já kulturistiku znám, tak co šokujícího tam může být. Věřte tomu, že možná i Vy, kteří si myslíte, že kulturistiku znáte, budete překvapeni. Vy, kteří cvičíte jen pro sebe nebo necvičíte vůbec, a knížka vás něčím zaujala a chcete si jí přečíst, budete určitě říkat, ti kulturisti to jsou normální blázni. Samozřejmě najdou se i tací, a již se i našli, kteří řeknou, ten Vaniš je „starej zapšklej dědek“, který jen kydá špínu na opravdovou kulturistiku. Počítám s tím, že se utvoří dva tábory, a že můžu i některé fanoušky ztratit, ale jsem přesvědčen, že po přečtení knížky bude tábor rozumně smýšlejících o hodně větší.

 

Mým hlavním cílem je, aby si to přečetli hlavně mladí nadšenci kulturistiky a fitness. Chci jim na mém příběhu ukázat, že kulturistika není jen nádherným sportem, ale může být také hodně nebezpečným. Měli by dostat možnost popřemýšlet nad tím, jestli jim stojí za to, být velkým svalnatým kulturistou nebo fitnessákem, a jestli se stejně rozhodnou, že ano, že chtějí, tak je přesvědčit, aby to dělali, alespoň s velkým rozumem. Aby se jim nestalo to, co mě a mnoha dalším. Ano, je mnoho kulturistů a fitnessáků, ale i kulturistek a fitnessek, kterým to za to stálo, aby byli úspěšnými. Museli však zaplatit vysokou daň a někteří i daň nejvyšší, i o tom se v knize zmíním. Po tom všem, čím jsem si prošel, jsem se rozhodl udělat projekt PCBF - PeVan Clean Bodybuilding and Fitness.

 

Přeji Vám příjemné, poučné, a šokující počtení Petr PeVan Vaniš

 

P. S. Každý, kdo přijde s něčím novým, chce, aby to bylo zajímavé, populární, sledované a to samé chci i já. Chci, aby byl blog Petr PeVan Vaniše hodně sledovaný. Jak to zabezpečit, tak to je velmi jednoduché - no přeci zajímavými příspěvky, tak bude na co se těšit. Druhý příspěvek v pořadí bude hodně zajímavý. Bude o volbě nového prezidenta svazu kulturistiky a fitness ČR. Ti, kdo si ho již měli možnost přečíst, říkali, že je to hodně „hustý“. Mě to tedy ani nepřipadá, tak jsem velmi zvědav, co na to řeknete Vy, klidně mi to můžete i napsat na Facebook.

 

Petr PeVan Vaniš

Zpět na blog...
Všechna práva vyhrazena ©2021 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius