Sedlecká 570, 264 01 Sedlčany
+420 607 934 281

PeVan Clean Cup - Be strong & Clean

PeVan Clean Cup - Be strong & Clean

Impulzem pro vznik soutěže Pevan clean cup je velmi špatná situace, co se týče dopingu v kulturistice a fitness. Chci ji vytáhnout ze dna, neboť nyní se potácí v dopingových skandálech.To způsobuje degradaci tohoto sportu v očích veřejnosti. Velkým a smutným problémem je zneužívání dopingu už na těch nejnižších soutěžích. A ze všeho nejpalčivější je jeho rozšíření i mezi mládeží. To nemá obdoby v žádném jiném sportovním odvětví!


Potom, čím jsem si prošel v souvislosti s kulturistickou přípravou, jsem se rozhodl napsat svůj pravdivý příběh. Představit kulturistickou přípravu bez jakýchkoliv příkras, a co vše může následovat. Aby si ti, kdo toto chtějí absolvovat, pořádně rozmysleli, zda jim to za to stojí. A soutěží PeVan Clean Cup jim dát tu možnost zasoutěžit si načisto, bez života nebezpečných látek.

 

První ročník soutěže PeVan Clean Cup - Be strong & Clean proběhne 4. listopadu 2018 v Branickém divadle v Praze Bráníku u příležitosti křtu mé knihy s pracovním názvem Vyhrát nebo Zemřít. PeVan Clean Cup Be strong & Clean bude soutěží pro nadšence kondiční kulturistiky a fitness, kteří nepřesáhli hranici 21 let. Budou vypsány tři kategorie: kulturistika open, bikini fitness open a Physique open. (pozn. kategorie open znamená bez rozdílu výšky a váhy)

 

PeVan Clean Cup bude prvním ze série podzimních kondičních soutěží v kalendáři federace IFBB pro podzim 2018. Chci pomoci svojí mateřské federaci očišťovat mládežnické soutěže od dopingu. Tím, že na závodech pořádaných PeVan Gym Family budou prováděny dopingové testy! Ptáte se, a to se dopingové testy neprovádí? Samozřejmě, že dopingové testy jsou, ale v naprosto nedostatečné míře. A to jsem zmiňoval již v úvodu článku, že zneužívání zakázaných látek mezi kulturistickou mládeží nemá obdoby. Je nejvyšší čas s tímto démonem bojovat!

 

Proto vznikl projekt Čistě s PeVanem - PCBF, v kterém budu bojovat za očištění mládežnické kulturistiky a fitness. Když jsem na sociálních sítích zveřejnil, že rozjíždím tento projekt PCBF - Čistě s PeVanem, ozvalo se mi desítky zájemců, kteří zjišťovali, co PCBF obnáší a chtěli sponzorovat. Po vysvětlení, co vše musí splňovat, a věřte tomu nebo ne, mé podmínky účasti splňovali pouze tři uchazeči. A to je zcela nepřijatelné!

 

Mnoho z funkcionářů a trenérů svazu moc dobře vědí, že berou již náctiletí. A oni všichni nad tím zavírají oči. Nikdo nepřišel s tím, že by firmy podporující svaz nebo federace samotná, mohla na kondičních a mistrovských soutěžích mládeže zaplatit více dopingových testů. Svaz se tedy alespoň snaží o osvětu. Ale myslím si, že nejlepším "bičem" na doping jsou jednoduše dopingové testy. A opakuji, na PeVan Clean Cupu budou prováděny ve velkém měřítku. Snahou je udělat alespoň deset až patnáct testů finalistům. A pokud to bude možné, udělat i krevní testy, aby soutěž byla skutečně čistá, bez dopingu.

 

Je na čase, aby si už konečně někdo sundal slepecké brýle, a pořádně se opřel do boje proti dopingu. A to především u mládeže. A kdo jiný by s tím měl začít, než ten, který si to vše prožil na vlastní kůži, a je jedním z nejúspěšnějších českých kulturistů. Tím chci říct, že opravdu vím, jak to v tomto sportu chodí, a proto jsem přišel s projektem ,,Čistě s PeVanem - PCBF a PeVan Clean Cup.

 

Jsem rád, že se můj projekt stává skutečností, protože mohu předložit několik příhod o tom, jak se mládež dopingu nebojí, a bere ho jako neškodné preparáty. Nedávno jsem se totiž bavil s jednou závodnicí Welness bikini. Řeč přišla i na její přípravu. A zde jsem zůstal překvapený. Říkala totiž, že jen spalovače ji stojí deset tisíc korun měsíčně. Naprosto oprávněně jsem se podivoval, proč taková suma. Dozvěděl jsem se, že mezi spalovače řadí látky dopingového charakteru R….k, Oxa....n, D….rif…l a další. Zhrozil jsem se! Mladá generace tyto jedy užívá jako zdraví neškodné spalovače!

 

Další smutnou zkušeností je i spolupráce s mým bývalým svěřencem. Nedbal mých rad, podváděl mě. Radil se ještě s jiným trenérem. A nakonec nedbalost mých rad ho přivedla ke zdravotním problémům. A tento mladý muž už musel podstoupit operaci štítné žlázy. Dalším příkladem je můj svěřenec, který mi řekl, že s kulturistikou končí. Důvodem bylo to, že se podle něj závodník bez dopingu neobejde už ani na kondičních soutěžích. Pro něj, a ostatní podobně smýšlející, jsem tedy připravil možnost si zasoutěžit zcela na čisto. Doufám, že to nezůstane jen u jedněch závodů a z PeVan Clean Cup se stane série nejen kondičních mládežnických soutěží.

 

Vím, že začátky nejsou jednoduché a snáší se na mě kritika ze stran kulturistů, fitness závodníků, ale i některých trenérů a funkcionářů. Ale já neustoupím, a časem snad většina pochopí, že nechci kulturistice ublížit, ale naopak ji povznést v očích veřejnosti.

 

Přiznávám, v některých vrcholových sportech je doping také hodně rozšířen. Stačí se podívat, jaké dopingové skandály potkaly cyklistiku, atletiku, atd. Ale ani v těchto sportech není doping tolik rozšířen na mládežnické a kondiční úrovni, jako tomu je v kulturistice. Já chci začít pracovat s mládeží, neboť je nejnáchylnější. Když se projekt podaří, třeba se časem zlepší situace i v kulturistice vrcholové.

 

V dobách, kdy já byl kulturistou, jsem žil jen tímto sportem. Nic jiného jsem neznal a nic jiného pro mě ani neexistovalo. Mým jediným cílem a snem bylo stát se velice úspěšným kulturistou. Byl jsem schopen tomu obětovat všechno. A málem se mi to i vyplnilo a mohl jsem obětovat i to nejcennější, a to svůj život. To mi otevřelo oči, a já dostal druhou šanci. Své sny jsem musel přehodnotit. Zjistil jsem, že existuje i jiný život než jen sport. Ale samozřejmě je mnoho mladých nadšenců, takových, jakým jsem býval i já. Těm chci dát šanci věnovat se tomuto skvělému sportu, aniž by ohrožovali svůj život, jako se tomu děje dosud v kulturistice a fitness.

 

Mějte vůli a jděte si za svým snem! Ale v první řadě myslete na svoje zdraví, bez něj to nejde, bez něj se nikam nedostanete. Dělejte kulturistiku s velkým rozumem! Petr PeVan Vaniš

Zpět na blog...
Všechna práva vyhrazena ©2021 Petr Vaniš, tvorba stránek: InGenius